Gå til indhold

Vitec MV A/S

1991
Stiftet
19
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Cortex Park Vest 3, 1. 3.
5230 Odense M
Kort fortalt
Vitec MV A/S blev etableret i 1991 og har adresse i Odense M. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 16 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen anden udgivelse af software.
Direktion
Bestyrelse
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
Likviditetsgrad
139%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
14%
God
Soliditetsgrad
39%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 20 40 60 80
Likviditetsgrad
139%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
14%
God
Soliditetsgrad
39%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
-500

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste16.00615.19614.81814.40514.686
Primært resultat2.8471.4081.637471-149
Finansielle poster netto-33-28-226-134-130
Resultat før skat3.2541.7413.436337-279
Årets resultat2.6261.4373.122263-218
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
-1.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver073222389617
Materielle anlægsaktiver341375-047
Finansielle anlægsaktiver2.7492.2752.0046.2046.204
Anlægsaktiver i alt3.0902.7222.2266.5936.868
Omsætningsaktiver17.49714.78913.27014.07713.698
Aktiver i alt20.58717.51115.49520.67020.566

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital8.0345.3423.995872609
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld12.55312.16911.50119.79819.957
Passiver i alt20.58717.51115.49520.67020.566
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31