Gå til indhold

Prochimp ApS

2020
Stiftet
19
Ansatte
Adresse
Inge Lehmanns Gade 10, 6.
8000 Aarhus C
Kort fortalt
Prochimp ApS blev etableret i 2020 og har adresse i Aarhus C. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 14 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter.
Direktion
Ejerforhold
Prochimp ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Likviditetsgrad
120%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
12%
God
Soliditetsgrad
17%
Tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20
Likviditetsgrad
120%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
12%
God
Soliditetsgrad
17%
Tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste13.98315.76416.62716.0019.434
Primært resultat2.1873.6035.2887.0244.517
Finansielle poster netto-74-2421-108-298
Resultat før skat2.1163.6614.4986.9164.218
Årets resultat1.6362.8513.3085.3603.274
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver0681370249
Materielle anlægsaktiver6928661.7861023
Finansielle anlægsaktiver9769696045
Anlægsaktiver i alt7891.0031.99169317
Omsætningsaktiver16.71915.60016.34318.55614.584
Aktiver i alt17.50816.60318.33418.62514.902

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital3.0423.9064.0555.7463.386
Langfristet gæld4948601.0941.673824
Kortfristet gæld13.93811.79013.08811.20410.571
Passiver i alt17.50816.60318.33418.62514.902
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012022-07-012021-07-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-302022-06-30