Gå til indhold

Nykode Therapeutics Denmark A/S

2021
Stiftet
12
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Nykode Therapeutics Denmark A/S.
Hent flere nyheder
Adresse
Gammel Lundtoftevej 1 E
2800 Kongens Lyngby
Kort fortalt
Nykode Therapeutics Denmark A/S blev etableret i 2021 og har adresse i Kongens Lyngby. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 31 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning.
Direktion
Bestyrelse
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
Likviditetsgrad
180%
God
Afkastningsgrad
14%
God
Soliditetsgrad
44%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40
Likviditetsgrad
180%
God
Afkastningsgrad
14%
God
Soliditetsgrad
44%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste31.83963.55352.92838.63910.591
Primært resultat2.2444263.8332.613763
Finansielle poster netto-646-49-634-174-16
Resultat før skat1.5993773.1992.438747
Årets resultat1.3471572.4851.895578
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver2.6764.4165.50281665
Materielle anlægsaktiver372534697--
Finansielle anlægsaktiver408027471
Anlægsaktiver i alt3.0874.9586.199355737
Omsætningsaktiver12.46415.46414.30514.47510.217
Aktiver i alt15.55120.42220.50414.83010.954

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital6.8625.5155.3582.874978
Langfristet gæld1.7603.1024.3566.377-
Kortfristet gæld6.9297.62110.7525.5659.976
Passiver i alt15.55120.42220.50414.83010.954
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-08
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31