Gå til indhold

LABFLEX A/S

1981
Stiftet
65
Ansatte
Seneste nyheder
22. september
·
bodycote.com

Bodycote, verdens førende udbyder af avanceret varmebehandling og specialiserede termiske forarbejdningstjenester, har investeret mere end 30 millioner dollar i to anlæg i Ohio og dermed udvidet sin kapacitet og sine kompetencer for at imødekomme den stigende efterspørgsel fra luftfarts- og forsvarsindustrien i regionen

Ved at investere i kapacitet og kompetencer i dag placerer vi Bodycote tæt på vores kunder og sikrer, at vi fortsat kan understøtte deres vækst, i takt med at luftfartsteknologierne og produktionskravene udvikler sig.” BodycoteFlytningen til Fairfield bringer virksomheden tættere på fly- og rumfartsproducenter og leverandører i byer som Dayton og
Columbus
.
Læs artikel
Hent flere nyheder
Adresse
Hjortevej 3
7800 Skive
Kort fortalt
LABFLEX A/S blev etableret i 1981 og har adresse i Skive. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 12 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen engroshandel med møbler til bolig-, kontor- og butiksbrug, tæpper og belysningsartikler.
Direktion
Bestyrelse
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000
Likviditetsgrad
137%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-15%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
34%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 50 100 150
Likviditetsgrad
137%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-15%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
34%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste12.91417.00930.00325.88619.764
Primært resultat-9.715-10.1003.5372.086-654
Finansielle poster netto-1.509-1.467-1.407-1.674792
Resultat før skat-11.224--412138
Årets resultat-11.224-11.5672.130412200
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver6.7854.6133.2662.6912.656
Materielle anlægsaktiver3.1814.7225.1346.5307.585
Finansielle anlægsaktiver8748427968851.059
Anlægsaktiver i alt10.84010.1779.19610.10611.299
Omsætningsaktiver52.90656.45180.12882.97882.543
Aktiver i alt63.74566.62989.32493.08493.843

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital21.54423.06520.43818.42817.600
Langfristet gæld3.5323.28516.07515.57115.326
Kortfristet gæld38.66940.27852.81058.94560.777
Passiver i alt63.74566.62989.32493.08493.843
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31