Gå til indhold

HELSINGØR BILHUS AF 2009 ApS

2009
Stiftet
17
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om HELSINGØR BILHUS AF 2009 ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
H C Ørsteds Vej 10
3000 Helsingør
Kort fortalt
HELSINGØR BILHUS AF 2009 ApS blev etableret i 2009 og har adresse i Helsingør. I 2024 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 5,4 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
Ejerforhold
HELSINGØR BILHUS AF 2009 ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2020
2021
2022
2023
2024
0
-500
-1.000
-1.500
Likviditetsgrad
99%
Svag
Afkastningsgrad
-19%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
0%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20
Likviditetsgrad
99%
Svag
Afkastningsgrad
-19%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
0%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
500
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000
-2.500

Resultatopgørelse

2024
2023
2022
2021
2020
Omsætning-----
Bruttofortjeneste5.4113.9764.5654.9154.889
Primært resultat-2.224-2.129218-13-
Finansielle poster netto-654-494-370-319-376
Resultat før skat-1.944-1.558-89-332-250
Årets resultat-1.476-1.014-66-260-218
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2020
2021
2022
2023
2024
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2020
2021
2022
2023
2024
0
-500
-1.000
-1.500

Aktiver

2024
2023
2022
2021
2020
Immaterielle anlægsaktiver609495454508-
Materielle anlægsaktiver1.5061.5551.7031.9642.390
Finansielle anlægsaktiver746716689522522
Anlægsaktiver i alt2.8612.7662.8462.9942.911
Omsætningsaktiver8.98914.08512.53014.88714.204
Aktiver i alt11.85016.85115.37617.88117.116

Passiver

2024
2023
2022
2021
2020
Egenkapital57-109904-234-175
Langfristet gæld2.7241.5341.9502.362418
Kortfristet gæld9.06915.42612.52215.75316.872
Passiver i alt11.85016.85115.37617.88117.116
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2020
2021
2022
2023
2024
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2020
2021
2022
2023
2024
1.000
800
600
400
200
0
-200
-400

Regnskabsperiode

2024
2023
2022
2021
2020
Startdato2024-01-012023-01-012022-01-012021-01-012020-01-01
Slutdato2024-12-312023-12-312022-12-312021-12-312020-12-31