Gå til indhold

HANSEN & CO A/S

1999
Stiftet
23
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Dampfærgevej 8, st.
2100 København Ø
Kort fortalt
HANSEN & CO A/S blev etableret i 1999 og har adresse i København Ø. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 12 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen ikke-specialiseret engroshandel med føde-, drikke- og tobaksvarer.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
HANSEN & CO A/S
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Likviditetsgrad
111%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
3%
Svag
Soliditetsgrad
14%
Tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20 25
Likviditetsgrad
111%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
3%
Svag
Soliditetsgrad
14%
Tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste12.26410.62613.87412.49910.551
Primært resultat1.090-6.0334.5204.473
Finansielle poster netto-836-455324-131-95
Resultat før skat4301.2936.3924.4284.378
Årets resultat3669924.9633.3463.577
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver817294---
Materielle anlægsaktiver871--00
Finansielle anlægsaktiver3461581218748
Anlægsaktiver i alt2.0354521218748
Omsætningsaktiver38.57233.08437.13929.64529.000
Aktiver i alt40.60733.53637.26129.73229.048

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital5.6095.98323.09519.13216.486
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld34.85727.48914.16510.59112.562
Passiver i alt40.60733.53637.26129.73229.048
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31