Gå til indhold

Dacapo Optik 7430 ApS

2016
Stiftet
5
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Dacapo Optik 7430 ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Strøget 10
7430 Ikast
Kort fortalt
Dacapo Optik 7430 ApS blev etableret i 2016 og har adresse i Ikast. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 2,0 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen optikeraktiviteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.200
1.000
800
600
400
200
0
Likviditetsgrad
297%
Meget god
Afkastningsgrad
2%
Svag
Soliditetsgrad
79%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 1 2 3 4
Likviditetsgrad
297%
Meget god
Afkastningsgrad
2%
Svag
Soliditetsgrad
79%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
800
600
400
200
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste1.9542.0642.1942.0832.261
Primært resultat58176305143646
Finansielle poster netto1300-16-8
Resultat før skat5864866705721.197
Årets resultat5704476025441.056
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.200
1.000
800
600
400
200
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver8649491.0341.1191.204
Materielle anlægsaktiver7428669911.1431.293
Finansielle anlægsaktiver792547587662768
Anlægsaktiver i alt2.3982.3622.6122.9253.265
Omsætningsaktiver1.4121.5561.7491.0631.969
Aktiver i alt3.8103.9194.3613.9885.234

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital2.9932.8282.9812.7322.789
Langfristet gæld----0
Kortfristet gæld4757611.0589402.133
Passiver i alt3.8103.9194.3613.9885.234
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31