Annonce
Navne

Overblik: Her er listen med julens gudstjenester

Stadil Kirke er en af de kirker, hvor der bliver budt på gudstjeneste i løbet af julen. Arkivfoto
Annonce

Søndag den 22. december:

Borris: 10:30 Ebbe Sunesen

Dejbjerg: 09:00 Poul Nyborg

Faster: 09:00 Ebbe Sunesen

Finderup: 09:00 Preben Skov Jensen

Haurvig: 10:30 Daniel Kristiansen

Hee: 09:00 Ole Lange

Hellig Kors Kloster: 10:00 Carsten Dalsgaard Hansen

Herborg: 09:00 Martin Nørremark

Hvide Sande: 14:00 Daniel Kristiansen

Lyne: 10:30 Simon Høgsbro Larsen

Lønborg: 09:00 Hans Petur Kirkegaard

Ny Sogn: 10:30 Hans Ole Krebs Lange

Nørre Vium: 10:30 Martin Nørremark

Rindum: 10:30 Karl Lund

Ringkøbing: 10:30 Pia Lützen

Skarrild: 11:00 Bjarke Nørholm Pihl

Skjern: Bykirke: 10:30 Anders Rasmussen

Skjern: 10:30 Poul Nyborg

Skjern: 15:30 Claus Thomas Nielsen

Stauning: 10:30 Claus Thomas Mynster Nielsen

Sædding: 10:30 Preben Skov Jensen

Sønder Lem: 10:30 Hanne Byskov

Sønder Vium: 10:00 Martin Jensen

Tarm: 10:30 Hans Petur Kirkegaard

Thorsminde: 09:00 Jesper Wiborg Andersen

Tim: 19:00 C.U. Terp, Inge-Dorthe Brønden Kaasgaard

Troldhede: 11:00 Daniel Henoch Rasmussen

Ulfkær: 09:00 Gitte Ishøy

Velling: 09:00 Hanne Byskov

Videbæk: 10:30 Ruben Elkjær Kristensen

Vorgod: 10:30 Gert Frost Nicolajsen

Ørnhøj: Fri-plejehjem 14:30 Bodil Toftdahl

Mandag den 23. december

Fjordglimt: 14:30 Daniel Kristiansen

Skjern: 15:30 Poul Nyborg

Juleaften: Tirsdag den 24. december

Borris: 15:30 Simon Møller Olesen

Brejning: 16:00 Anne Hillgaard Pedersen

Brejning: 10:30 Anne Hillgaard Pedersen

Bølling: 16:00 Preben Skov Jensen

Dejbjerg: 15:00 Poul Nyborg

Egvad: 14:45 Peder-Henning Rugager Søderstjerna

Faster: 14:00 Simon Møller Olesen

Faster: 10:30 Simon Møller Olesen

Finderup: 14:00 Ruben Elkjær Kristensen

Fjelstervang: 14:00 Gert Frost Nicolajsen

Gammel Sogn: 15:30 Hans Ole Krebs Lange

Hanning: 15:30

Haurvig: 13:00 Daniel Kristiansen

Hee: 14:00 Lars Christoffersen

Hemmet 14:30 Martin Jensen

Herborg: 13:30 Martin Nørremark

Hoven: 15:30 Hans Petur Kirkegaard

Hover: 14:00 Pia Lützen

Husby: 14:00 Jakob Sandal

Hvide Sande: 16:00 Daniel Kristiansen

Hvide Sande: 11:00 Daniel Kristiansen

Lem 16:00 Hanne Byskov

LM-Kirken, Skjern: 10:30 Bjarne Breum

Lyne: 13:00 Simon Høgsbro Larsen

Lyngvig: 14:30 Daniel Kristiansen

Lønborg: 16:00 Peder-Henning Rugager Søderstjerna

Lønborg: 13:30 Peder-Henning Rugager Søderstjerna

No: 15:30 Lars Christoffersen

Ny Sogn: 14:00 Hans Ole Krebs Lange

Nørre Bork: 14:15 Simon Høgsbro Larsen

Nørre Omme: 14:45 Bodil Toftdahl

Nørre Omme: 10:30 Bodil Toftdahl

Nørre Vium: 14:45 Martin Nørremark

Nørre Vium: 16:00 Martin Nørremark

Rindum: 15:30 Karl Lund

Rindum: 12:30 Lars Christoffersen

Rindum: 14:00 Karl Lund

Rindum: 10:00 Karl Lund

Ringkøbing: 10:00 Jørgen Paakjær Moeslund

Ringkøbing: 15:00 Jørgen Paakjær Moeslund

Ringkøbing: 16:30 Pia Lützen

Ringkøbing: 13:30 Jørgen Paakjær Moeslund

Sandfeldgården: 09:45 Klaus Buch Møberg

Seniorgården: 14:00 Andreas Ipsen

Skarrild: 16:00 Bjarke Nørholm Pihl

Skarrild: 13:00 Bjarke Nørholm Pihl

Skjern: Bykirke: 11:00 Morten Rugager Kristensen

Skjern: 14:00 Poul Nyborg

Skjern: 11:00 Torill Kristensen

Skjern: 16:00 Poul Ivan Madsen

Stadil: 13:30 Christian Ulrich Terp

Stauning: 15:00 Claus Thomas Mynster Nielsen

Sædding: 15:30 Ruben Elkjær Kristensen

Sønder Bork: 15:30 Simon Høgsbro Larsen

Sønder Lem: 14:30 Hanne Byskov

Sønder Nissum: 15:00 Jakob Sandal

Sønder Vium: 16:00 Martin Jensen

Tarm: 15:30 Birgitte Kirstine Nør Jahn

Tarm: 14:00 Birgitte Kirstine Nør Jahn

Tarm: 11:00 Birgitte Kirstine Nør Jahn

Thorsminde: 16:10 Jakob Sandal

Tim: 11:00 Christian Ulrich Terp

Tim: 16:00 Christian Ulrich Terp

Torsted: 15:15 Pia Lützen

Troldhede: 14:15 Daniel Henoch Rasmussen

Ulfborg: 13:30 Gitte Elisabeth Hansen

Ulfkær: 14:45 Gitte Elisabeth Hansen

Ulfkær: 16:00 Gitte Elisabeth Hansen

Vedersø: 14:45 Christian Ulrich Terp

Velling: 16:00 Vivian Linnebjerg

Videbæk: 15:30 Flemming Harpøth Møller

Videbæk: 13:00 Flemming Harpøth Møller

Videbæk: 14:15 Flemming Harpøth Møller

Videbæk: 11:00 Ruben Elkjær Kristensen

Vorgod: 11:00 Gert Frost Nicolajsen

Vorgod: 15:30 Gert Frost Nicolajsen

Væggerskilde: 14:00 Anne Hillgaard Pedersen

Ølstrup: 16:30 Pia Lützen

Ørnhøj: 13:30 Bodil Toftdahl

Ørnhøj: 16:00 Bodil Toftdahl

Ådum: 14:00 Hans Petur Kirkegaard

1. juledag: Tirsdag den 25. december

Bølling: 10:30 Preben Skov Jensen

Dejbjerg: 10:30 Poul Nyborg

Egvad: 09:00 Peder-Henning Rugager Søderstjerna

Faster: 10:00 Simon Møller Olesen

Fjelstervang: 09:30 Gert Frost Nicolajsen

Gammel Sogn: 10:30 Hans Ole Krebs Lange

Hanning: 09:00 Preben Skov Jensen

Hemmet: 10:00 Martin Jensen

Herborg: 10:30 Martin Nørremark

Hoven: 10:30 Hans Petur Kirkegaard

Husby: 09:00 Jakob Sandal

Hvide Sande: 10:30 Birgit Morsing Madsen

Lem: 10:30 Hanne Byskov

Lyne: 09:00 Simon Høgsbro Larsen

Lyngvig: 09:00 Birgit Morsing Madsen

Lønborg: 10:30 Peder-Henning Rugager Søderstjerna

No: 10:30 Lars Christoffersen

Ny Sogn: 09:00 Hans Ole Krebs Lange

Nørre Bork: 10:30 Simon Høgsbro Larsen

Nørre Vium: 09:00 Martin Nørremark

Rindum: 09:00 Lars Christoffersen

Ringkøbing: 10:30 Jørgen Paakjær Moeslund

Seniorgården: 10:30 Andreas Ipsen

Skjern: Bykirke: 14:00 Morten Rugager

Skjern: 10:30 Claus Thomas Nielsen

Stadil: 10:30 Christian Ulrich Terp

Stauning: 09:00 Claus Thomas Mynster Nielsen

Sønder Lem: 09:00 Hanne Byskov

Tarm: 10:30 Birgitte Kirstine Nør Jahn

Thorsminde: 10:30 Jakob Sandal

Tim: 09:00 Christian Ulrich Terp

Torsted: 10:30 Pia Lützen

Troldhede: 11:00 Daniel Henoch Rasmussen

Ulfkær: 10:00 Gitte Elisabeth Hansen

Velling: 10:30 Vivian Linnebjerg

Videbæk: 10:30 Flemming Harpøth Møller

Vorgod: 11:00 Gert Frost Nicolajsen

Væggerskilde: 10:30 Anne Hillgaard Pedersen

Ølstrup: 09:00 Pia Lützen

Ørnhøj: 09:00 Bodil Toftdahl

Ådum: 09:00 Hans Petur Kirkegaard

2. juledag: Torsdag 26. december

Borris: 09:00 Martin Jensen

Brejning: 10:30 Anne Hillgaard Pedersen

Finderup: 10:30 Ruben Elkjær Kristensen

Fjelstervang: 10:30 Johannes Esmarch

Gammel Sogn: 09:00 Hans Ole Krebs Lange

Haurvig: 10:30 Daniel Kristiansen

Hee: 10:30 Lars Christoffersen

Herborg: 09:00 Gert Frost Nicolajsen

Hvide Sande: 09:00 Daniel Kristiansen

Lem: 10:30 Hanne Byskov

Ny Sogn: 10:30 Hans Ole Krebs Lange

Ringkøbing: 10:30 Karl Lund

Skarrild: 11:00 Bjarke Nørholm Pihl

Skjern: 10:30 Torill Kristensen

Stauning: 10:30 Claus Thomas Mynster Nielsen

Sønder Bork: 10:30 Simon Høgsbro Larsen

Sønder Nissum: 09:00 Jesper Wiborg Andersen

Sønder Vium: 10:30 Martin Jensen

Tarm: 10:30 Hans Petur Kirkegaard

Ulfborg: 09:00 Gitte Ishøy

Vedersø: 10:00 Christian Ulrich Terp

Videbæk: 09:00 Ruben Elkjær Kristensen

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Ringkøbing-Skjern

For tredje dag i streg er der smittede: Fem personer er testet positive siden fredag

Ringkøbing-Skjern For abonnenter

Tre fodboldhold i Ringkøbing IF påvirket af corona - en spiller er testet positiv

Annonce