Navne

Lokale konfirmationer 11. og 12. maj 2019

Tim Kirke. Foto: Jørgen Kirk

Skjern Bykirke

Lørdag den 11. maj kl. 10.00:

Aleksander Hammeraa Knudsen

Christian Enggaard Andersen

Elias Bøndergaard Jeppesen

Gry Aviaya Højgaard Andersen

Hannah Clement Appel Linde

Hannah Roelshøj Andreassen

Johanne Guldhammer Mortensen

Julie Breum Allerslev

Noah Due Kronborg Hansen

Rebekka Ammitzbøl Jensen

Sebastian Stidsen

Stephan Krogh Sørensen

Tobias Krogh Sørensen

Samuel Juhl Tarbensen

-

Skjern Kirke

Lørdag den 11. maj kl. 10.00:

Andrea Kragesteen Nyholm Anthonisen

-

Tarm Kirke

Lørdag den 11. maj kl. 10.00:

Ann-Cathrine Jolanta Møller Kristensen

Caroline Pind Kristensen

Emilie Birkebæk Blauenfeldt Nielsen

Freja Grønborg Juhl

Josephine Bjørslev Hansen

Katrine Finnerup Danielsen

Kristina Wulff Refstrup Pedersen

Laura Høy Dalsgaard

Lea Beate Petersen

Mathias Hjorth Pedersen

Mia Elbæk Christensen

Mikkel Schou Hansen

Nicolai Thanadet Andersen

Sascha Kamp Kristensen

Simon Bech Madsen

Sofie Olesen

-

Hee Kirke

Søndag den 12. maj kl. 10.00:

Allan Sandholm Kristensen

Ida Brunsgaard Pedersen

Jakob Vagner

Janneke Margaret van den Berg

Jeppe Skaarup Mortensen, Rindum

Johanne Birkmose Galsgaard

Kasper Østergaard Knudsen

Kimmy Birkedal Jepsen

Louise Lund Laursen

Magnus Højtved Kjærside Larsen

Marie Thunbo Jensen

Noa Kofod Koch

Sebastian Thorup Nilsson

Simon Dalsgaard Andersen

-

Skjern Kirke

Søndag den 12. maj, kl. 10.00:

Ida Skovsgaard Bjørnkjær Nielsen

Jeppe Bülow Falkenbjerg Pedersen

Line Melgaard Sakshaug

Magnus Ehmsen Kronborg

Lærke Nørgaard Jensen

Mathias Ledgaard Troelsen

Jens Skårup Jørgensen

Frederik Søndergaard Christiansen

Emil Søndergaard Christiansen

Anders Kroer Møller Saugbjerg

Gustav Kirkeby Førrisdahl

Ronnie Sittrup Gadgaard

Annika Hauge Skovdal

Elias Haller Andersen

Trina Karoline Busk-Anderson

Tobias Sønderby Dyrholm

Lukas Ove Jensen

Nicklas Jørgensen

Benjamin Høgfeldt Jensen

Daniel Werner Andersen

Louise Puggaard Johansen

Magda Joensen

Hannah Christensen

Cecilie Garfield Formby Pedersen

Cecilie Bundgaard Pedersen

Frida Bjørn

-

Sdr. Vium Kirke

Søndag den 12. maj kl. 10.00:

Kirsten Thøre

Victor Petersen

Maria Høgsbro Ottosen

Natasha Juhl

David Alexander Bagge Bundgaard

Kian Benjamin Skovgaard Olesen

-

Ådum Kirke

Søndag den 12. maj kl. 10.00:

Alfred Johannes Lindved Jespersen

Astrid Ravn Bom

Benjamin Høgfeldt Jensen

Emil Toft

Emilia Degnbol Fredslund

Frederikke Junker Jensen

Hans Peder Andreasen

Kian Chopart

Mathias Feltheim

Victoria Øhlenschlæger

Tronier Kristensen

-

Velling Kirke

Søndag den 12. maj kl. 10.30:

Katrine Vestergaard Andersen

Freya Halkjær Bork-Larsen

Gustav Biehl Bruzelius

Jens Arnbjerg Bækgaard

Martin Arnbjerg Bækgaard

Dinah Zinikka Ellebye

Astrid Würtz Green

Frida Marie Halkjær

Villy Secher Hansen

Andrea Maria Frydendahl Jakobsen

Mathilde Søndergaard Lauridsen

Frederik Bred Middelhede

Karoline Stræde Noesgaard

Christian Vejgaard Næss-Schmidt

Anna Caroline Pilgaard

Ludvig Sommer

Signe Marie Hebsgaard Stampe

Karen Engelund Mark Thomsen

-

Tim Kirke

Søndag den 12. maj kl. 9.00:

Caroline Brogaard Nygaard

Per Sø

Emilie Josephine Christensen

Morten Brandt Jensen

Anne-Rose Skak Hansen

Morten Steen Andersen

Lauritz Flye

Mille Mohr Hesselbjerg Jensen

Gustav Sand Skaderis

Oliver Rejkjær

Karoline Hilmar Troelsen

-

Tim Kirke

Søndag den 12 maj kl. 11.00:

Mads Hagen Clausen

Simone Hesselbjerg Mortensen

Katrine Kirstine Smedegaard

Line Conradsen

Tobias Møller Clausen

Johan Smedegaard Andersen

Victoria Morthensen

Mads Hillersborg Jørgensen

Christian Schmidt Danielsen

Emil Nielsen

Leander Gunnar Klinkby Ørts

-

Videbæk Kirke

lørdag 11. maj kl. 9.00

Lukas Frølund Bitsch

Andreas Vendelbo Christiansen

Sebastian Dalsgaard

David Svinth Dideriksen

Lea Husted Hansen

Kristian Bang Jensen

Mikkel Bech Jensen

Tobias Kjær Jensen

Laurits Claus Korsholm

Asger Due Kristensen

Kaja Vognstoft Kristensen

Maria Margrethe Kristensen

Malik Noah Kivioq Kristiansen

Aida Søndergaard Gosvig Madsen

Andrea Kjærgaard Møller

Nanna Elisabeth Møller

Sissel Maria Nørremark

Benjamin Hjøllund Pedersen

Annabell Fonnesbæk Petersen

Lasse Bech Thorø

Tobias Laugesen Toft

-

Videbæk Kirke

lørdag 11. maj kl. 11.00:

Rebekka Akari

Casper Andersen

Nicklas Greve Bervang

Oliver Abildtrup Dalgaard

Johan Skuldbøl Fisker

Amalie Ankjær Hansen

Ida Hansen

Clara Fløe Haunstrup

Jacob Østergaard Henriksen

Karoline Frifeldt Jakobsen

Alex Dalgaard Jensen

Anne Ramskov Jensen

Emma Viese Jensen

Mathias Thorbjørn Inselmann Jensen

Daniel Albæk Lysgaard

Laura Møller

Nathalie Hammershøj Nielsen

Axel Randrup Schjøth

Anders Knak Skjærlund

0/0
Mindeord For abonnenter

Dødsfald: Torben 'Dubbi' Pedersen 42 år

Navne For abonnenter

Hanne Schmidt udstiller fantasivækkende rum i Rådhushallen

Navne For abonnenter

Jens Olufsen er stolt efter 25 år i spidsen for museumsforeningen

Tophistorier

Navne

Bankdirektør med gode ben: Til hverdag holder han trit med banken - i weekenden med feltet

Navne For abonnenter

En smal sag for Flemming at servere gode vine til sit jubilæum

Navne

Lokale konfirmander 17-19. maj 2019

Navne

Ny revisor

Navne

Karl Kristian fejrer sit debutalbum med et godt glas rom i Hvide Sande