Annonce
Sport For abonnenter

Bruuns Bundesliga: Labbadia lever trænerlivet farligt

Læg mærke til den frakke, Bruno Labbadia her har på. Den virkede i nogle kampe som en slags "Glücksbringer", fordi det gik godt. Efter de seneste elendige kampe opfordrede avisen Berliner Zeitung Hertha-træneren til at skifte stil - moderigtige frakker bør skiftes ud med arbejdstøj, mente avisen. Foto: Ina Fassbender/Scanpix
Schalke har hidkaldt en 66-årig schweizer for at stoppe den største nedtur i klubbens historie. I Berlin slingrer Hertha langt mere, end mange havde forventet, og mens træneren hænger en stjernespiller til tørre, kræver klubbens nye, stærke mand bedre resultater nu.
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Coronavirus

Live: Pfizer kan ikke levere - Danmark får 100.000 færre doser i første kvartal

Ringkøbing

Borgmesteren om test-center Lem Kær: Jeg håber, at man kommer til at se det som spændende at være en del af

Annonce