Vi bruger cookies!

dagbladetringskjern.dk bruger cookies til at give dig en god oplevelse og til at indsamle statistik, der kan være med til at forbedre brugeroplevelsen. Hvis du klikker på et link på www.dagbladetringskjern.dk, accepterer du samtidig vores cookiepolitik. Læs mere


Kontakt avisen

Dagbladet Ringkøbing-Skjern
St. Blichersvej 5, 6950 Ringkøbing
Tlf.: 99 75 73 99
Fax: 99 75 74 30

Lokalredaktionen Skjern/Tarm
Bergs Plads 5, 6900 Skjern
Tlf.: 96 81 53 00
Fax: 97 35 00 89

Kundeservice
Kontakt kundeservice/reklamation på tlf. 70 11 70 66, via selvbetjening eller send os en mail på kundeservice@dagbladetringskjern.dk

Åbningstider ved telefonisk henvendelse:

Kundeservice:

Mandag-fredag kl. 8.00-16.00

Reklamation:
Mandag-fredag kl. 8.00-18.00, samt lørdage kl. 8.00-11.00

Husk at vi skal have besked senest kl. 9.00 på næstkommende hverdag, hvis du ønsker at få avisen efterleveret.


Mailadresser til abonnement, annoncer, navne og redaktioner
Abonnement: kundeservice@dagbladetringskjern.dk
Annoncer: salg@dagbladetringskjern.dk
Redaktion: redaktion@dagbladetringskjern.dk
Navne: navne@dagbladetringskjern.dk
Debat: debat-drs@dagbladetringskjern.dk

Annonceafdelingen
Salgschef
Kent Viborg / 24 47 73 21 / kevi@dagbladetringskjern.dk

Salgsledere
Johnny Larsen / 41 26 08 28 / john@dagbladetringskjern.dk
Susanne Bøndergaard / 21 24 10 33 / susb@dagbladetringskjern.dk

Mediekonsulenter
Anja Stenfeldt Mikkelsen / 20 74 83 22 / ansmi@dagbladetringskjern.dk
Bjarke Kirkegaard / 25 44 24 60 / bjni@dagbladetringskjern.dk

Salgsassistenter
Jytte Bøgh / 25 45 69 33 / jybo@dagbladetringskjern.dk
Anni Nielsen / 25 45 68 72 / anni@dagbladetringskjern.dk

Redaktionen

Chefredaktør

Gudrun Pedersen / 20 32 61 64 / gupe@dagbladetringskjern.dk
Redaktionschef
Mikael Sand / 30 56 19 92 / misa@dagbladetringskjern.dk

Ringkøbing
Anne-Mette Skaanning / 25 45 68 67 / skaa@dagbladetringskjern.dk
Poul Osmundsen / 25 45 69 86 / polo@dagbladetringskjern.dk
Christian Munk / 29 90 19 86 / cmun@dagbladetringskjern.dk
Kaj Pihl Poulsgaard / 51 90 60 16 / kaj@dagbladetringskjern.dk
Henrik H. Breum / 25 45 67 01 / brum@dagbladetringskjern.dk
Michael Ehrhorn / 50 76 42 25 / miehr@dagbladetringskjern.dk
Søren Nørgaard / 25 45 69 37 / sonoj@dagbladetringskjern.dk

Skjern-Tarm
Christian Baadsgaard / 25 45 68 79 / chba@dagbladetringskjern.dk
Anita Rahbek / 24 90 16 13 / anir@dagbladetringskjern.dk

Videbæk
Lars Kryger / 25 45 69 48 / lklk@dagbladetringskjern.dk

Ugeavisen Ringkøbing og Ugeposten Skjern
Peter L. Sørensen / 25 45 69 82 / peso@dagbladetringskjern.dk

Sporten
John Thomsen / 21 27 78 95 / tosh@dagbladetringskjern.dk

Fotograf
Jørgen Kirk / 40 78 31 52 / kirk@dagbladetringskjern.dk

Redaktionsassistent
Birte Bro / 50 76 41 64 / birb@dagbladetringskjern.dk