Kontakt avisen

Dagbladet Ringkøbing-Skjern
St. Blichersvej 5, 6950 Ringkøbing
Tlf.: 9975 7399

Lokalredaktionen Skjern/Tarm
Bergs Plads 5, 6900 Skjern
Tlf.: 9681 5300

Kundeservice
Kontakt Kundeservice / reklamation ved at trykke her,
benyt selvbetjeningen eller ring på 7011 7066

Åbningstider ved telefonisk henvendelse:

Kundeservice:

Mandag-fredag kl. 10.00-14.00

Reklamation:
Mandag-fredag kl. 8.00-18.00, samt lørdag-søndag kl. 8.00-11.00

Husk at vi skal have besked senest kl. 9.00 på næstkommende hverdag, hvis du ønsker at få avisen efterleveret.


Mailadresser til annoncer, navne og redaktioner
Annoncer: salg@dbrs.dk
Redaktion: redaktion@dbrs.dk
Navne: navne@dbrs.dk
Debat: debat@dbrs.dk

Annonceafdelingen
Salgschef
Kent Viborg / 2447 7321 / kevi@dbrs.dk

Medieansvarlige
Susanne Bøndergaard / 2124 1033 / susb@dbrs.dk
Frank Erving / 2295 6179 / fraer@dbrs.dk

Medierådgiver
Anja Stenfeldt Mikkelsen / 2074 8322 / ansmi@dbrs.dk

Salgsassistent
Anni Nielsen / 2545 6872 / anni@dbrs.dk

Redaktionen

Chefredaktør

Gudrun Pedersen / 2032 6164 / gupe@dbrs.dk
Redaktionschef
Mikael Sand / 3056 1992 / misa@dbrs.dk

Ringkøbing
Anne-Mette Skaanning / 2545 6867 / skaa@dbrs.dk
Poul Osmundsen / 2545 6986 / polo@dbrs.dk
Christian Munk / 2990 1986 / cmun@dbrs.dk
Kaj Pihl Poulsgaard / 5190 6016 / kaj@dbrs.dk
Henrik H. Breum / 2545 6701 / brum@dbrs.dk
Lars Kryger / 25 45 69 48 / lklk@dbrs.dk
Cecilie Bisgaard / 2545 6937 / cebpe@dbrs.dk
Jonas Kollerup / 5076 4225 / jonko@dbrs.dk

Skjern-Tarm
Christian Baadsgaard / 2545 6879 / chba@dbrs.dk
Sebastian Engelberth Hansen / 2544 2390 / seeha@dbrs.dk

Videbæk
Anita Rahbek / 2490 1613 / anir@dbrs.dk

Ugeavisen Ringkøbing og Ugeposten Skjern
Peter L. Sørensen / 2545 6982 / peso@dbrs.dk

Sporten
John Thomsen / 2127 7895 / tosh@dbrs.dk
Sebastian Engelberth Hansen / 2544 2390 / seeha@dbrs.dk

Fotograf
Jørgen Kirk / 4078 3152 / kirk@dbrs.dk

Redaktionsassistent
Birte Bro / 5076 4164 / birb@dbrs.dk

Annonce
Annonce
Annonce